Aluminyum Doğrama

aluminyum-dograma
izmir cam balkon
ALUMİNYUM DOĞRAMA SİSTEMLERİ

Alüminyum kapı, alüminyum çerçeve veya son dönemlerde izmir’de en çok rağbet gören alüminyum cam balkon… Hepsinde de alüminyumu ustalıkla kullanıyor, yaşam alanlarınızı tercihleriniz doğrultusunda yeniden şekillendiriyoruz.
Alüminyum maddesi temelde ısı yalıtımı için fazlasıyla uygun bir materyal olarak karşımıza çıkmaz. Ancak alüminyum doğrama pencere profilleri termal olarak bölümlenmiş profillerdir ve ısı yalıtım bakımından daha kullanışlı bir hal alırlar.

Alüminyum doğrama işlemlerinde materyalin çok doğru ve yerinde seçilmesi, kaliteli olması ve titizlikle uygulanması büyük önem taşıyor. Termal olarak bölümlere ayrılmış, yani başka bir deyişle yalıtım yapılmış alüminyum profillerde iç ve dış mekan ile temas içerisinde olan alüminyum doğrama modelleri ve profil parçaları plastik bariyerler aracılığı ile birbirlerinden ayrılır ve alüminyum pencere bu şekilde ısı yalıtımlı hale gelir. Alüminyum ile elde edilen ısı yalıtımını ve kullanışlılığını kavrayabilmek için “Alüminyum doğrama nedir?” sorusunun yanıtına bakmak gerekir. Bu bağlamda alüminyum doğrama aslında farklı uzunluklardaki çeşitli alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve bu ürünlerin kapı, pencere, cam balkon sistemi olarak hayatımızda işlevsel bir yer alması işlemi olarak karşımıza çıkar.

ALUMİNYUM DOĞRAMA NEDEN TERCİH EDİLİYOR ?
  • İzmir’in hava koşullarını baz aldığımızda ciddi sıcakları hesaba katmamız gerekir. Aşırı güneşe maruz kalacak olan kapı, çerçeve ve cam balkonlar alüminyum doğramadan yapıldığında çok daha sağlam ve uzun ömürlü olmaktadırlar.
  • Alüminyum doğrama kapı, çerçeve veya cam balkonlar ısı ve ses yalıtımında oldukça başarılıdır.
  • Her şekle ve ebata kolayca uyarlanabilir.
  • Oldukça hafif bir yapıya sahiptir.
  • Sağlıklı ve daha estetiktir.
alüminyum doğrama
Alüminyum Doğrama Fiyatları

Her şeyden önce bilmeniz gerekir ki ahşap ve plastik doğramalarla sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken alüminyum pencereler ile geniş tasarımlar, dekorasyonlar ve mimariler yaratılabilir ve üretilebilir. Başta Fransız balkon, dükkan vitrinleri gibi kat boyunca geçilen açıklıklarda ve rüzgar yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalar ile yüksek katlarda alüminyum doğramalar güvenle kullanılabilir. Alüminyum doğrama fabrika, ofis, ev ve iş yeri gibi farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Bununla birlikte tabii ki alüminyum doğrama fiyatları da kullanılan metre kare ölçüsü, model ve tarza göre de değişkenlik göstermektedir. Alüminyum doğrama fiyatı skalaları ile ilgili detaylı bilgiyi Aksöz Yapı PVC Sistemleri ile iletişime geçerek alabilir, bütçe ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir fiyat teklifi alabilir ve istekleriniz doğrultusunda bir alüminyum doğrama siparişi verebilirsiniz.