PVC Doğrama

PVC-Dograma
izmir cam balkon
PVC DOĞRAMA SİSTEMLERİ

PVC kapı ve pencereler, PVC materyalden üretilen kapı ve pencere modelleri üzerine kullanılan bir terim olarak karşımıza çıkar. “PVC nedir?” diye baktığınız zaman açılımının Poli Vinil Clorür olduğunu ve temelde tuzdan üretilen ve kendine has bir kimyasal formülasyonu olan polimer türü olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda PVC maddesi çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan ve karıştırıldıktan sonra yüksek ısıda şekillenir ve bildiğimiz PVC plastiği haline getirilir.
PVC pencere sistemleri binaların dış ortamlara bakan yüzeylerinde kullanılmaktadır. PVC kapılar ise balkon kapıları gibi dış ortamlara açılan yerlerde kullanılabildiği gibi banyo ve wc kapıları gibi iç ortamlarda da kullanılabilmektedirler. Ebatları bakımından yeterli büyüklüğe sahip PVC pencerelerde; rüzgar yüküne dayanımı, hava ve su geçirimsizliği özellikleri ile kapı kanat profili kullanılması zorunludur. Bu plastik de PVC kapı ve PVC pencere imalatında kullanılır. PVC kapı pencere imalatı özellikle Türkiye’de en yaygın olarak yapılan imalatlardan bir tanesidir. Bununla birlikte PCV imalatı büyük ölçüde uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir imalat türüdür.

Özel PVC Kapı ve Pencere İmalatı

PVC kapı ve pencere imalatı, PVC materyalden üretilen kapı ve pencerelerin üretilmesini ifade eder. Pvc, poli vinil clorür kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Temel malzeme, tuzdan üretilen, kendine has kimyasal formülasyonu olan polimerdir. Yüksek ısıda şekillenen malzemeler sonunda PVC’dir. Bu plastik malzeme de PVC kapı ve pencere imalatında kullanılır. Son yıllarda ülkemizde kapı ve pencere imalatında en büyük pay PVC’nindir. Bunun pek çok nedeni var ve bunların başında fonksiyonelliği geliyor.

PVC kapı ve pencere imalatı çeşitleri başta konutlar olmak üzere ofislerde, işyerlerinde, dükkanlarda, kamusal binalarda ve diğer bütün yaşam alanlarında kullanılabiliyor. Mekâna özel tasarlanarak başarıyla monte edilebiliyor. Görünüş itibariyle PVC kapı ve pençelerin çoğu birbirine benzeyebilir; fakat hepsi aynı kalitede değildir. Ürünlerin kalitesinin değişmesinin ilk sebebi, kullanılan malzemenin kalitesidir. Kullanılan malzeme kalitesi arttıkça sahip olacağınız PVC kapı ve pencerelerin kullanım ömrü artar ve daha kaliteli performans ortaya çıkar

pvc doğrama sistemleri
PVC Doğrama Avantajları

PVC doğrama yapılarda kullanım kolaylığı sağlayan bir yapı teknolojisidir. Öncelikle avantajları arasında su sızdırmaz olması gelir. Kişiler için görüntü önemli olmasından dolayı oldukça şık ve estetik bir görünüme sahiptir. Şıklık olarak ev dekorasyonlarında hoş görüntüler elde edilmesinde fayda sağlayan PVC doğrama bakımları oldukça kolay ürünlerdir.

 

PVC malzemeleri üretimleri gereği farklı kimyasallar içerir. Bu kimyasallar sayesinde tutuşması geç olur. Yangın durumunda geç tutuşma yaşanacağı için kişiler bu özelliği göz önünde bulundurdukları zaman tercih etmeleri için sebep oluşturmaktadır. Birçok farklı amaca da hizmet ettiğinden (tıp, ambalaj gibi kullanımları vardır) yaygın bir şekilde kullanımı sağlanır. Firmamız müşterilerine en kaliteli PVC doğrama hizmetini vermek için çalışmaktadır.